Дитячі книги

Трохи з історії дитячої книги

Історія дитячої книги йде корінням в далеке минуле, ще в часи Київської Русі. Казка як жанр з'явилася в 17 столітті, і досі є невід'ємною частиною дитячої літератури і одним з основних джерел поняття, що таке мораль. Тому вже в давні часи люди почали розуміти, наскільки важливі дитячі книжки.

Спершу дитячі книги були переважно на релігійну і моральну тематику. Новий етап розвитку літератури для дітей настав за часів правління Петра I - дитячі книги стали носити виховний і освітній характер. У 18 столітті починається активний розвиток дитячої літератури, з'являється безліч жанрів - легенда, балада, байка, роман, повість, повчальна розповідь.

Жанри літератури для дітей

На сьогоднішній день існує велика кількість видів дитячої літератури:

• Казка - один з основних жанрів фольклору, епічний, в основному прозовий твір чарівного, авантюрного чи побутового характеру з установкою на вигадку. Кращі збірники казок, що увійшли до скарбниці світової культури: арабська «Тисяча і одна ніч», індійська «Панчатантра», класичні літературні казки Ш. Перро, Г.Х.Андерсена, В.Хауфа, О.С.Пушкіна.

• Вірш - невеликий поетичний твір, написаний організованими римованими рядками. Найбільш відомими авторами дитячих віршів є С.Маршак, К.Чуковский, А. Барто, Б. Заходера.

• Повість - прозовий жанр нестійкого обсягу, що тяжіє до хронікально сюжету, відтворюючого природний плин життя. Повісті для дітей писали М. Твен, Л.Толстой, А.Гайдар, Л.Керолл, А.Некрасов.

• Розповідь - мала форма епічної прози, співвідноситься з повістю як більш розгорнутою формою оповіді. Сходить до фольклорних жанрів - казки, притчі. Відомі автори в цьому жанрі Н.Носов і В.Драгунский ( «Деніскини казки»).

• Поема (балада) - поетичний жанр великого обсягу, переважно поетичний.

• Роман - епічний твір великої форми, в якому оповідь зосереджено на долях окремої особистості та її ставлення до навколишнього світу, на становлення, розвиток її характеру і самосвідомості. Відомі романи письменників І.Гете, В.Скотт, О.Бальзак, Г.Флобер, Ч.Діккенс, Л.Толстой, Ф.Достоєвський, М.Шолохов.

• Фантастика - форма відображення життя, при якій на основі реальних уявлень створюється логічно несумісна з ними ( «надприродна», «чудова») картина світу. До цієї категорії можна віднести «Володар кілець» Дж.Толкіна.

В інтернет-магазині svitlanka.com.ua Ви можете купити недорого дитячі книги з доставкою по Києву і всій Україні. В асортименті нашого дитячого магазину книги для дітей, а також для майбутніх і молодих батьків. Ми пропонуємо купити якісні дитячі книги в інтернет-магазині російською та українською мовами. Низькі ціни на дитячі книги, висока якість обслуговування і швидка відправка обов'язково Вас порадують!